Radomsko w Bysiowie

Pierwszy wyjazd terapeutyczny w ramach programu Leczymy Lasem w 2022 roku odbył się już 25 marca 2022 roku w Nadleśnictwie Przedbórz. Dzieci z Grupy Radomsko z radością pojechały po raz kolejny do osady łowieckiej Bysiów.


Wyjazd opierał się o elementy sylwoterapii, zwanej też drzewoterapią, podczas spaceru po lesie. Ponadto odbyły się także kreatywne zajęcia grupowe. Dzieci stworzyły tradycyjną Marzannę i Panią Wiosnę. Następnie pożegnały zimę i powitały wiosnę, podczas zabaw muzyczno – ruchowych w kole. Zabawy zorganizowano pod hasłami: „Poszukiwanie wiosny”, „Wiosenny deszczyk”, „Maszeruje wiosna”. Było też wspólne śpiewanie wiosennych piosenek, ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem elementów lasu, rzucanie do celu i ćwiczenia rehabilitacyjne w otoczeniu przyrody.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd z dnia 25.03.2022r. do Nadleśnictwa Przedbórz (Bysiówka) - Grupa Radomsko