Działalność Fundacji Przyjazna Planeta jest możliwa dzięki wsparciu prywatnych firm i instytucji.
Bardzo Wam za to - w imieniu naszych podopiecznych - DZIĘKUJEMY!

logo+LP_300dpi.jpg

Sztandarowy program Fundacji Przyjazna Planeta nazwany "Leczymy Lasem" od początku jego istnienia (czyli od 2017 roku) wspierają Lasy Państwowe.

"Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Gospodarujemy na jednej czwartej powierzchni Polski – części szczególnie cennej, bo rosną na niej lasy. Co ważniejsze, części systematycznie powiększającej się, gdyż dzięki staraniom leśników lasów przybywa.

Dbamy o różnorodność biologiczną lasów, chronimy je przed wieloma zagrożeniami - klęskami żywiołowymi, plagami owadów, chorobami drzew, pożarami, zanieczyszczeniami, także przed skutkami kłusownictwa czy wandalizmu. W ten sposób nie tylko dbamy o przyrodę, ale też umożliwiamy Polakom bezpieczne korzystanie z jej dóbr – bezpieczne tak dla nich, jak i dla samych lasów. Dbamy również o to, by gospodarka leśna, dostarczająca na rynek uniwersalny surowiec ekologiczny, jakim jest drewno, prowadzona była zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, uwzględniającego wszystkie funkcje, jakie pełnią lasy. Potwierdzają to m.in. międzynarodowe certyfikaty posiadane przez regionalne dyrekcje Lasów Państwowych.

Jednym z naszych podstawowych zadań jest udostępnianie lasów całemu społeczeństwu. Opieka państwa nad ogromną większością z nich zapewnia fundamentalną korzyść – swobodny dostęp wszystkich obywateli do lasów. Wszystkich szukających w lesie wypoczynku zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty turystycznej Lasów Państwowych. Czekają na Państwa ośrodki wypoczynkowe, leśniczówki, pokoje gościnne, pięknie położone wśród leśnych ostępów. Wszystkie informacje niezbędne, aby zaplanować obfitujący w atrakcje wypoczynek w lasach, znajdą Państwo w stworzonym przez nas Leśnym Przewodniku Turystycznym Czaswlas.pl.

Leśnicy są źródłem bogatej wiedzy o polskich lasach, ich historii, walorach przyrodniczych i innych. Jesteśmy zaangażowani w działania edukacyjne i promocyjne, które pozwalają Polakom lepiej poznać ważny element dziedzictwa narodowego, jakim są lasy. Wydajemy dla Państwa książki, periodyki, broszury, prowadzimy stronę internetową www.lasy.gov.pl. Dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli przygotowaliśmy leśny wortal „Las Rysia eRysia” (www.erys.pl). Nasza kadra od lat wspiera szkoły na różnych etapach edukacji. Wspólnie z organizacjami pozarządowymi organizujemy jednorazowe i cykliczne akcje służące poszerzeniu wiedzy o lesie, przyrodzie, ekologii. Współpracujemy także z ośrodkami naukowymi, wspierając badania w dziedzinie leśnictwa.

Dla leśników las jest nie tylko miejscem pracy, ale także pasją. Każdego dnia ponad 25 tys. osób zatrudnionych w Lasach Państwowych pracuje z zaangażowaniem po to, by polskie lasy przetrwały i rozwijały się. Czynią to w coraz lepszych warunkach. Tradycję Lasów Państwowych łączymy bowiem z najnowszymi osiągnięciami nauki oraz techniki. Wprowadzamy maszyny leśne najnowszej generacji, sprzęt pomiarowy, monitoringowy i inne narzędzia pracy, które zapewniają bezpieczeństwo, szybkość i skuteczność naszych działań. Ogromną wagę przykładamy do wykorzystania narzędzi informatycznych. System Informatyczny Lasów Państwowych, gromadzący dane i przetwarzający je, wspomaga zarządzanie lasami, planowanie działań gospodarczych i nadzór nad nimi. Drewno z lasów państwowych można kupować przez internet – w Portalu Leśno-Drzewnym i aplikacji e-drewno.

Polskie lasy są własnością całego narodu. Pisał o tym Adam Loret, pierwszy dyrektor Lasów Państwowych, wielki autorytet leśników:

Znaczenie gospodarstwa leśnego nie ogranicza się jedynie do strony ekonomicznej w życiu narodu. Las posiada jeszcze wiele niezastąpionych dla kraju właściwości, że wymienimy tylko wpływ jego na klimat, wilgotność i ochronę gleby, zdrowotność itd. Tylko państwo, jako właściciel, jest w stanie przez racjonalne gospodarowanie lasami uwydatnić wszystkie ekonomiczne, przyrodnicze i kulturalne korzyści, płynące z nich dla kraju. Państwo, którego istnienie nie mierzy się wiekiem ludzkiego życia, które powołane jest do troski zarówno o

Organizacja Lasów Państwowych, doskonalona przez dziesięciolecia, opiera się na zasadzie samofinansowania. Dzięki temu Lasy nie korzystają z pieniędzy podatników. Leśne jednostki działają na szczeblu ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym. Pracuje w nich łącznie ponad 25 tys. osób.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe jest jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej. Podstawowym dokumentem dla PGL LP jest ustawa o lasach z 28 września 1991 r. Określa ona zasady prowadzenia gospodarki leśnej zarówno przez LP, jak i w lasach innych własności. Strukturę organizacji precyzuje jej statut, wydany zarządzeniem ministra środowiska z 1994 r.

Model zarządzania w Lasach Państwowych oparty jest na trzech szczeblach:

  • Dyrektor Generalny LP powoływany jest przez Ministra Środowiska. Kieruje całą organizacją m.in. przez wydawanie zarządzeń i decyzji. Jego biuro stanowi Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych – jednostka centralna. Organem doradczym dyrektora jest Kolegium Lasów Państwowych.

  • Regionalne Dyrekcje LP (17). Do ich zadań należy przede wszystkim nadzór nad podległymi jednostkami, koordynacja działań na swoim terytorium.

  • Nadleśnictwa (430). Prowadzą gospodarkę leśną na podstawie planu urządzenia lasu. Kierujący jednostką nadleśniczy odpowiada za stan lasu na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Funkcję pomocniczą w stosunku do tych jednostek pełnią zakłady, działające na terenie całego kraju lub w regionach. Do ogólnokrajowych należą:

  • Centrum Informacyjne Lasów Państwowych – wydaje czasopisma i literaturę, prowadzi stronę internetową LP, zajmuje się promocją i organizacją imprez.

  • Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych – koordynuje projekty środowiskowe Lasów Państwowych, wdraża programy dla Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, analizuje możliwości pozyskania środków pomocowych dla sektora leśno-drzewnego.

Samofinansowanie w Lasach Państwowych jest możliwe dzięki istnieniu tzw. funduszu leśnego. Nadleśnictwa o dobrej kondycji finansowej przekazują tam nadwyżki, które są potem wykorzystywane przez inne jednostki. Z funduszu finansowane są także inne przedsięwzięcia, w tym ogólnokrajowe – np. edukacja, badania naukowe, tworzenie infrastruktury, sporządzanie planów urządzenia lasu. Dzięki takiemu modelowi Lasy Państwowe nie obciążają budżetu państwa – środki pochodzące ze sprzedaży drewna są przeznaczane na inne zadania, jakie ma do spełnienia organizacja."

Źródło: https://www.lasy.gov.pl/pl

"Korner Sp. z o.o. jest to firma specjalizująca się głównie w kompleksowej obsłudze klientów z rynku meblarskiego, budowlanego oraz wnętrzarskiego.

Firma Korner powstała w 1992 roku i od tego czasu mocno pracujemy na miano lidera w branży meblarskiej. Nasze działania mają na celu zaspokojenia potrzeb oraz spełnienie oczekiwań klientów poprzez sprzedaż produktów dla meblarstwa i budownictwa, a także świadczenie usług na najwyższym poziomie.  Obecnie zatrudniamy ponad 250 pracowników w Centrali w Strzałkowie oraz w 16 oddziałach w całej Polsce. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę na naszych działach sprzedaży, gdzie profesjonalni doradcy klienta zawsze służą radą i pomocą w najlepszym wyborze produktu.

Nasi handlowcy docierają do wszystkich klientów nawet do najdalszych zakątków Polski.  Naszym partnerom i klientom gwarantujemy zawsze komfort współpracy oraz duże korzyści  finansowe . W swojej ofercie mamy również sprzedaż internetową.  Zapraszamy do współpracy! "

Korner Sp. z o.o.

Strzałków, ul. Kochanowskiego 2c

97-500 Radomsko

Tel. 44 685 26 32

www.korner.plwww.korner24.pl 

https://www.facebook.com/KornerPolska/

Główne obszary działalności SKB:

- usługi ogólnobudowlane

- wykonanie i montaż konstrukcji stalowych

- wykonywanie rurociągów z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym

- produkcja osi i mostów napędowych, obróbka metali

- zarządzanie nieruchomościami

Posiadamy potencjał, który umożliwia realizację projektów w krótkim czasie na podstawie naszego ponad 25 - letniego doświadczenia.  Pracuje dla nas kadra wykwalifikowanych inżynierów, projektantów oraz pracowników specjalistycznych. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który wpływa na szybkość i jakość wykonywanych usług. Powierzone projekty realizujemy rzetelnie i sprawnie. Zawsze staramy się zoptymalizować nasze projekty i pomóc Kontrahentom osiągnąć swój cel.  Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas najlepszą rekomendacją.  Zapraszamy do współpracy! "

SKB Spółka Akcyjna

ul. Miła 2, 00 - 180 Warszawa

ul. Sucharskiego 49, 97-500 Radomsko

Tel./fax. 44 682 34 68

Zapytania ofertowe: wycena@skb.net.pl

www.skb.net.pl
https://www.facebook.com/skbdrivetech/?fref=ts

"FAMEG Sp. z o.o. to firma kontynuująca ponad 135-letnią tradycję wytwarzania w Radomsku mebli do siedzenia o najwyższej jakości i światowej renomie. Krzesła tworzymy od 1881 roku, bazując na meblarskiej tradycji thonetowskiego stylu. Jesteśmy spadkobiercami najwyższej klasy rzemiosła, które doceniają kolejne pokolenia klientów, niezmiennie darzących naszą markę zaufaniem. Fameg jest jednym z największych producentów krzeseł drewnianych giętych w Europie i należy do wiodących przedsiębiorstw tej branży na świecie.

Bardzo bogata oferta sprzedawanych przez nas mebli obejmująca ponad 500 typów krzeseł, foteli, bujaków, stołów barowych, wieszaków oraz stolików, począwszy od klasycznych giętych, poprzez eleganckie, tapicerowane, aż po nowoczesne, to rezultat zastosowania najnowszych technologii i korzystania z usług wysokiej klasy projektantów. Meble marki Fameg zachwycają wykwintną, filigranowa formą i wyszukanym kształtem . Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś ponad 700 pracowników i stosuje zaawansowane technologie, jednak tak samo jak przed ponad wiekiem, priorytetem pozostaje dla nas staranność rzemiosła i precyzja wykonania."
Fameg Sp. z o.o.11 Listopada 2, 97-500 Radomsko
tel. +48 44 682 11 10 tel. +48 44 682 12 10 
email. sekretariat@fameg.pl
www.fameg.pl

Przedsiębiorstwo KONSTALEX Sp. z o. o. rozpoczęło swoją działalność w 1993 r., kontynuując zakres produkcji Wytwórni Konstrukcji Stalowych "Mostostal" w Radomsku. Firma działając na rynku od kilkunastu lat objęła zasięgiem teren całego kraju, a także zdobyła zaufanie na rynkach państw europejskich i światowych. Zakład produkcyjny dysponuje możliwością udźwigu ciężaru do 70 ton oraz wykonania elementów o gabarytach 4x5x40m. Dodatkowo posiada dużą powierzchnię produkcyjną i magazynową przekraczającą 23 000 m². Dzięki tym parametrom przedsiębiorstwo specjalizuje się w wytwarzaniu ciężkich konstrukcji stalowych dla przemysłu energetycznego i konstrukcji mostowych. Ponadto firma wytwarza konstrukcje lekkie dla budownictwa ogólnego oraz specjalistyczne o charakterze jednostkowym i powtarzalnym, które są wykonywane zgodnie z dokumentacją projektową Zleceniodawcy. Produkcja realizowana jest według wymogów jakościowych określonych normami PN i DIN EN ISO. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów zapewniamy w oferowanych produktach i usługach wysoką jakość oraz nowoczesne technologie wykonania. Pozwala na to doświadczona i wyspecjalizowana kadra pracownicza oraz ciągle unowocześniany park maszynowy.

Wszystkie nasze działania podejmujemy z myślą, aby nasze wyroby posiadały jak najwyższą jakość i spełniały oczekiwania Klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

PPUH Konstalex Sp. z o.o.

ul. Sucharskiego 49

97-500 Radomsko

tel. 044/682 10 29

tel. 044/682 38 23

tel. +48 699 614 112

fax. 044/682 10 46

www.konstalex.pl

wks@konstalex.pl

pressglass.jpg

Specjalizujemy się w przetwórstwie szkła dla budownictwa, dla producentów okien, drzwi, fasad i różnego typu przeszkleń i konstrukcji wewnętrznych. Naszymi odbiorcami są wiodące firmy z kilkudziesięciu krajów. Nasze produkty można znaleźć w najbardziej efektownych i nowoczesnych budynkach w całej Europie oraz na innych kontynentach.

 

Od momentu założenia firmy w 1991 roku mamy jasną wizję rozwoju: Budujemy nowoczesną, dynamiczną i aktywną globalnie organizację, która przyczynia się do rozwoju swoich pracowników i partnerów biznesowych.

 

Naszym klientom oferujemy wartość dodaną rozumianą jako wzbogacanie naszych produktów, usług i rozwiązań o nowe, lepsze cechy i wartości. Dzięki naszym wartościom oraz zaufaniu jakim obdarzyli nas pracownicy i partnerzy biznesowi staliśmy się wiodącym europejskim dostawcą płaskiego szkła przetworzonego dla budownictwa.

 

Naszą działalność opieramy na pięciu wartościach, które stanowią fundament naszej kultury organizacyjnej: szacunek, uczciwość, zaangażowanie, zaufanie i dyscyplina.

 

Wizytówką firmy są również nasze zakłady produkcyjne charakteryzujące się nowoczesnymi halami, wysokim stopniem automatyzacji i wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii w branży. Obecnie w Europie posiadamy jedenaście zakładów. Cztery z nich zlokalizowane są w Polsce, a największy znajduje się w Radomsku.

 

PRESS GLASS SA

Siedziba Główna
Nowa Wieś, ul. Kopalniana 9
42-262 Poczesna
tel. +48 34 327 50 69
e-mail: nowawies@pressglass.com
www.pressglass.com

 

Oddział w Radomsku
ul. Geodetów 4
ul. Geodetów 4
97-500 Radomsko
tel. +48 44 685 87 00
e-mail: radomsko@pressglass.com
www.pressglass.com

JYSK_LOGO (002).jpg

JYSK to międzynarodowa sieć handlowa, która sprzedaje „wszystko dla domu"; jest ona własnością założyciela, Larsa Larsena, który jest znany w całej Danii jako najlepszy sprzedawca z „wyjątkową ofertą".
W 1979 roku, gdy otworzył swój pierwszy sklep w drugim co do wielkości mieście w Danii - Arhus - gdzie, nawiasem mówiąc, sklep nadal istnieje - Larsen miał wielkie ambicje, ale nawet nie przypuszczał, że jego firma tak szybko się rozwinie. Larsen z powodzeniem otworzył kilka sklepów JYSK Sengetøjslager (oryginalna nazwa sklepu do 2001 roku) w całej Danii, a w 1984 roku otworzył pierwszy sklep za granicą, w sąsiednich Niemczech.
Obecnie grupa JYSK obejmuje ponad 2.700 sklepów w wymienionych poniżej 51 krajach na całym świecie. W Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Polsce, w Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Holandii, na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Islandii, Kanadzie, Grenlandii, na Wyspach Owczych, w Estonii, Łotwie, Litwie, na Ukrainie, w Kosowie, Bułgarii, Kazachstanie, Rumunii, Francji, w Wielkiej Brytanii, Słowenii, Macedonii, Chorwacji, we Włoszech, w Hiszpanii, Bośni i Hercegowinie, Chinach, Serbii, Armenii, Indonezji, Czarnogórze, Grecji, Singapurze, Albanii, Wietnamie, Malta, Potugalia, Gruzja, Białoruś, Tadżykistan, Mołdawia, Belgia, Kuwejt, Dubaju i Tajlandii.
Słowo „JYSK" było zawsze celowo używane w nazwie firmy. W języku duńskim słowo „JYSK" oznacza coś lub - jak Lars Larsen - kogoś z Półwyspu Jutlandzkiego i jest często kojarzone ze skromnością, dokładnością i uczciwością - trzema wartościami, które Larsen zawsze identyfikował z JYSK oznaczające wiarygodność i solidność.
W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku. W ponad 215 sklepach rocznie zakupy robi ponad 11,5 miliona Polaków. Sieć dynamicznie się rozwija, każdego roku otwieranych jest kilkanaście nowych placówek. Firma prowadzi też sprzedaż on-line. W Polsce JYSK zatrudnia ponad 2 200 osób