Znów osada łowiecka Bysiów

Szósty wyjazd terapeutyczny Leczymy Lasem w 2022 roku odbył się po raz kolejny w Bysiowie. Tym razem do Nadleśnictwa Przedbórz pojechała grupa z Piotrkowa Trybunalskiego. Był to dla niej w sumie drugi wyjazd w tym roku kalendarzowym.


Terapia w Bysiowie rozpoczęła się od przywitania piosenką „Ty-Ja-My” i spotkaniem z panem leśniczym, który ciekawie opowiadała o zwierzętach zamieszkujących okoliczne lasy. Następnie trzeba było się nieco poruszać podczas zabawy ruchowej „Stacyjkowo”. Po pląsach znów przyszedł czas na rozwijanie umysłu i zabawa w skojarzenia. Uczestnicy próbowali naśladować i odgadywać odgłosy zwierząt. Następnie pan leśniczy zabrał wszystkich na spacer i opowiedział o rzadkich odmianach roślin w okolicznych lasach.

Wyjazd zakończył tradycyjny posiłek, przygotowany na ognisku. Osada łowiecka bysiów zawsze jest otwarta dla dzieciaków programu Leczymy Lasem i wszystkie grupy bardzo chętnie tam przyjeżdżają.

Warto dodać, że zajęcia w naturze cieszą się dużym zainteresowaniem dzieciaków. Wszystkie zadania wykonują bardzo chętnie i z uśmiechem. To dla nich świetne urozmaicenie nauki w szkolnych ławkach.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 13 maja 2022 r. do Bysiowa w Nadleśnictwie Przedbórz - Grupa Piotrków Tryb.