W lecznicy dzikich zwierząt

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszy się ośrodek leśny w Kole (Nadleśnictwo Piotrków Trybunalski). Trafiają tutaj chore dzikie zwierzęta z całej okolicy. Na siódmy już wyjazd programu Leczymy Lasem w 2022 roku wybrała się tam grupa z Radomska.


Wyjazd do Koła odbył się również 13 maja, podobnie jak relacjonowana wcześniej wyprawa grupy piotrkowskiej. Zajęcia rozpoczęły się spacerem po terenie ścieżki edukacyjnej z pracownicą nadleśnictwa. Oprowadziła ona uczestników wyjazdu po leśnej osadzie edukacyjnej w Kole i opowiedziała o przebywających tam zwierzętach. Niektóre z dzieci z SOSW Radomsko miały okazję spotkać się ze zwierzakami już drugi raz. Wszystkie im się podobały, ale największe z nich - jeleń, sarna, czy dzik - oczywiście fascynowały najbardziej. Po zwiedzeniu tego osobliwego ZOO przyszedł czas na zabawy integracyjne, pobudzające wyobraźnię, ćwiczące spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Dzieci ćwiczyły z chustą animacyjną i ścigały się na torze przeszkód. Tradycyjnie był też grill i pyszne jedzenie na powietrzu.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera go także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 13 maja 2022 r. do Koła w Nadleśnictwie Piotrków Tryb - Grupa Radomsko