Przytulanie do drzew

Dziewiąty wyjazd terapeutyczny programu Leczymy Lasem 2022 odbył się 20 maja w leśnictwie Borowiny (Nadleśnictwo Bełchatów). To był czwarty wyjazd grupy z Radomska. Organizatorki wyjazdu postanowiły włączyć się do ogólnopolskiej kampanii pt. „Przytul się do drzewa”.


Ścieżka edukacyjna „Opowieści Bielika” to bardzo nowoczesny interaktywny obiekt, który dzieci odwiedzają bardzo chętnie. Jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności dla zwiedzających niewidomych i niedowidzących. Zastosowane rozwiązania pozwalają na „oglądanie” przyrody palcami, a także na odczytywanie wiadomości w alfabecie Braille’a. Brak barier architektonicznych umożliwia swobodne poruszanie się po ścieżce osobom na wózkach inwalidzkich. Cała ścieżka to ciąg przygód przyrodniczych, oprócz atrakcyjnej zabawy, dostarcza rzetelnej wiedzy o tajnikach lasu.

Dzieciaki miały okazję zdobywać wiedzę o tajnikach lasu i „oglądać” przyrodę przez dotyk. Następnie odbyły się zabawy przy muzyce pod hasłem "Strażnicy lasu", dzieci układały też hasła z naturalnych materiałów.

Na koniec odbyły się kreatywne zajęcia warsztatowe „Leśne kwiaty” i przyszedł czas na ciepły posiłek.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 20 maja 2022 r. - Borowiny w Nadleśnictwie Bełchatów - Grupa Radomsko