Piotrków w Spale

Czwarty wyjazd Leczymy Lasem w 2022 roku, a pierwszy grupy z Piotrkowa Trybunalskiego, został zorganizowany w Nadleśnictwie Spała 29 kwietnia.


Dzieci miały okazję spotkać się panem leśniczym i dowiedzieć się sporo na temat zwierząt fruwających, pływających i biegających, zamieszkujących w okolicach Spały. Następnie nauczyciele z SOSW w Piotrkowie zorganizowali swoim podopiecznym zabawę ruchową pod hasłem: „Gdzie jest Pani Wiosna”, Jak się łatwo domyślić było to coś w rodzaju zabawy w ciuciubabkę. Nie było łatwo ją schwytać, ponieważ tegoroczna wiosna dość skutecznie chowała się za zimą. Podczas spaceru po lesie z panem leśniczym, dzieci odnajdywały, rozpoznawały i nazywały wiosenne kwiaty. Celem zajęć było usprawnianie narządu mowy oraz poprawianie koncentracji. Po tak trudnych zadaniach dzieciaki z przyjemnością zjadły ciepły posiłek, który wcześniej wspólnie przygotowano na ognisku.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 29 kwietnia 2022 r. do Nadleśnictwa Spała - Grupa Piotrków Tryb.