Opowieści Bielika 2022

Na trzeci w 2022 roku wyjazd programu Leczymy Lasem pojechała tym razem Grupa z Bełchatowa w dniu 28 kwietnia. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przysłuchiwały się opowieściom pana leśniczego z Nadleśnictwa Bełchatów, jak również korzystały z możliwości oglądania zwierząt leśnych na ścieżce zwanej "Opowieści Bielika".


Tak o wyjeździe można przeczytać na profilu FB Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bełchatowie:


"Dnia 28 kwietnia 2022r. klasy 1aap, 1abp i 2aap rozpoczęły kolejną edycję zajęć terapeutycznych Leczymy Lasem"🌳🌲🌳🌲🌳 pod patronatem Fundacji Przyjazna Planeta.

Zajęcia odbyły się pod hasłem "Międzynarodowy Dzień Ziemi", w ramach którego wykonaliśmy wraz z dziećmi plakat "Nasza Matka Ziemia" z wykorzystaniem materiałów naturalnych.

Głównym elementem wyjazdu była terapia, prowadzona z udziałem drzew 🌳🌲🌳🌲🌳🌲🌳, podczas której łączyliśmy się z naturą i mogliśmy doceniać jej leczniczy wpływ na organizm człowieka.

Ponieważ pogoda 🌞🌞🌞 zachęcała dzieci do przebywania na świeżym powietrzu, wzbogaciliśmy wyjazd o różne zabawy ruchowe.

Zwieńczeniem naszej terapeutycznej przygody było spożycie ciepłego posiłku, przy zapachu trawy i śpiewu ptaków. Nasze wspólne chwile uwieczniliśmy na zdjęciach".


Dla grupy z Bełchatowa to był pierwszy wyjazd w tym roku. W ramach porozumień z Fundacją każda z trzech uczestniczących w programie szkół wyjedzie do lasu około 8 razy.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 28 kwietnia 2022 do Nadleśnictwa Bełchatów (Borowiny) - Grupa Bełchatów