Fajna Ryba

Czy dzieciaki niepełnosprawne chodzą po górach? Sprawdzała to grupa z Piotrkowa Trybunalskiego, w ramach dziesiątego wyjazdu programu Leczymy Lasem 2022. Okazuje się, że chodzą i nawet im to świetnie wychodzi. Uczestnicy wyjazdu terapeutycznego weszli 24 maja na Fajną Rybę. To najwyższe naturalne wzniesienie, jakim może się pochwalić Województwo Łódzkie. Trasa, choć krótka, jest dość stroma. Górka leży w pięknych lasach na terenie Przedborskiego Parku Krajobrazowego.


Plan wyjazdu był imponujący


1. Przyjazd do Przedborza, spotkanie z Panią Dorotą Warzyńską – Badura z Przedborskiego Parku Krajobrazowego.

2. Przyjazd do Gór Suchych, wejście na szlak leśny.

3. Wejście na najwyższe naturalne wzniesienie w woj. Łódzkim - Fajna Ryba (347m n.p.m.) należące do Pasma Przedborsko - Małogoskiego Wyżyny Przedborskiej.

4. Spacer po rezerwacie przyrody “Murawy Dobromierskie” i wysłuchanie opowieści Pani Doroty o ciekawych roślinach i zwierzętach, zamieszkujących okoliczne lasy pola i rzeki

5. Posiłek

6. Zabawa terenowa “Poszukiwacze skarbu”, zabawa ruchowa „ Zaczarowany las”,

7. Powrót do SOSW w Piotrkowie Trybunalskim.


Zachęcamy wszystkich do korzystania z naturalnych walorów polskich lasów i rezerwatów.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.