Dzień Ziemi w Złotym Potoku

Drugi wyjazd Leczymy Lasem w 2022 r. Grupa z Radomska zorganizowała do Nadleśnictwa Złoty Potok. Wiata położona w Dziadówce była jak za każdym razem świetnie przygotowana do zajęć i pieczenia posiłków dla uczestników. Zadbali o to pracownicy nadleśnictwa.


Organizatorki terapii z SOSW w Radomsku zorganizowały zabawę „Pięć pytań”, i zajęcia ruchowe „Leśne porządki”. Ponadto dzieci wzięły udział w grupowych zajęciach kreatywno – plastycznych. Następnie odbył się spacer po lesie, połączony z działaniami ekologicznymi. Sprzątanie lasu przebiegło pod hasłem: „Wymieć z nami śmieci z lasu”, a zajęcia plastyczne pod tytułem „Ziemia szczęśliwa, bo kochana”. Muzyczne inspiracje organizatorki zajęć nazwały: „Jesteśmy dziećmi Ziemi”.


Wszystkie zajęcia w Nadleśnictwie Złoty Potok odbyły się w ramach Światowego Dzień Ziemi. Ich celem było promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 22 kwietnia 2022 do Nadleśnictwa Złoty Potok - Grupa Radomsko