Dzień Dziecka w Krzętowie

Zarząd Fundacji postanowił zorganizować z okazji Dnia Dziecka (2 czerwca 2022 r.) wyjazd dodatkowy do Krzętowa nad Pilicą. Odbył się on w ramach programu Leczymy Lasem, dla osób, które jeżdżą na wyjazdy terapeutyczne od samego początku, czyli już piąty rok.


Niektórzy z uczestników programu nie są już uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radomsku, który jako pierwszy wziął udział w programie. Zakończyli szkolną edukację i mogą uczęszczać na warsztaty terapii zajęciowej. W związku z tym, że nie wystarczy miejsc dla wszystkich chętnych – osoby te nie mają możliwości dodatkowych zajęć, a rodzice możliwości odpoczynku. W związku z tym wyjazd do Krzętowa był dla nich wszystkich bardzo przyjemną niespodzianką. Była zabawa, spacery po lesie, spacery nad Pilicą, prezenty oraz obiad w ośrodku „Chata u Brata”.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 2 czerwca 2022 r, do Krzętowa - Grupa weteranów