Bełchatów znów w Kole

Na ósmy już wyjazd terapeutyczny programu Leczymy Lasem dzieciaki pojechały znów do Koła. Przebywające tam zwierzęta cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wyjazd grupy z Bełchatowa odbył się 16 maja. Była to dla nich trzecia już terapia lasem w tym roku kalendarzowym.


Na początku wychowawcy z SOSW w Bełchatowie przeprowadzili zajęcia terapeutyczne z udziałem drzew. Następnie odbyło się spotkanie z panem leśniczym. Przekazał on dzieciakom mnóstwo wiadomości na temat zwierząt i ptaków leśnych. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przysłuchiwały się opowieściom leśniczego i chętnie korzystały z możliwości oglądania zwierząt leśnych, które w osadzie stanowią bardzo liczną grupę. Był też czas na gry i zabawy na leśnej polanie. Nauczycielki przeprowadziły zajęcia na temat "Dzień Niezapominajki". Pomysłodawcą tego święta był redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski. Corocznie obchodzone jest ono 15 maja i choć związane jest przede wszystkim z przyrodą, to niesie również głębsze przesłanie, by pamiętać o ważnych chwilach. Dzieci wykonywały niezapominajki różnymi technikami.

Jak się dowiedzieliśmy również ten wyjazd przyniósł dzieciom (i nie tylko) wiele radości.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 16 maja 2022 r. do Koła w Nadleśnictwie Piotrków Tryb. - Grupa Bełchatów