Bełchatów w Łuszczanowicach

Ze względu na obniżenie kosztów wyjazdów grupa z Bełchatowa postanowiła w tym roku najczęściej korzystać z urokliwych lasów Nadleśnictwa Bełchatów, Ich kolejny wyjazd (piąty ogółem w 2022 roku) odbył się do rezerwatu przyrody Łuszczanowice.


Na początku odbyło się spotkanie z panem leśniczym, który ciekawie opowiadał o życiu zwierząt i roślin leśnych. Wspólne oglądanie roślin na terenie rezerwatu przyrody wzbudziło zainteresowanie uczestników. Następnie odbyły się zajęcia terapeutyczne, prowadzone przez wychowawców z SOSW w Bełchatowie. Tematem zajęć był "Dzień bez Śmiecenia", który jest zapisany w Kalendarzu Świąt Nietypowych. - Człowiek hurtowo produkuje śmieci i niestety wielu ludzi zostawia je tam gdzie popadnie: na ulicy, nad jeziorem, w lesie, na klatce, w biurze - usłyszały dzieci od pani nauczycielki. - Sprzątajmy po sobie, a świat będzie czystszym miejscem. Taką refleksją zakończyły się zajęcia teoretyczne i wszyscy zabrali się za wykonanie wspólnego plakatu. Były również gry i zabawy z chustą i tunelem.

Po zajęciach gorący posiłek w naturalnym środowisku smakował wszystkim wybornie.


Program Leczymy Lasem organizowany jest przez Fundację Przyjazna Planeta od 5 lat w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W tym roku wspiera nas także finansowo Firma Jysk Polska. Program realizują trzy Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Wyjazd dnia 12 maja 2022 r. do Łuszczanowic w Nadleśnictwie Bełchatów - Grupa Bełchatów