Terapia lasem z TVP

Na kolejnym leśnym wyjeździe terapeutycznym w Bysiowie za Przedborzem wiele się działo! Były taneczne zabawy i ćwiczenia w lesie. Były ekologiczne układanki i prace plastyczne. Była telewizja TVP Łódź. Była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi! I było też trochę wymodlonego przez rolników deszczu. A na koniec był też pyszny obiad w uroczym zajeździe w Fałkowie.

Terapię w lesie poprowadziła Beata Michałek - nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Radomsku. Dzieciaki tańczyły przy muzyce i zupełnie nie czuły, że to są zajęcia terapeutyczne. Zbierały też szyszki, liście, patyki i inne elementy runa leśnego, z których potem z paniami z SOSW: Moniką Karasek i Dorotą Młynarczyk przygotowywały prace plastyczne. Zajęcia w lesie filmował dziennikarz TVP 3 Mateusz Dolniak, a zajęcia na placu zabaw obok leśniczówki obejrzała rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi Alicja Sitek. Podopiecznych Fundacji odwiedził też nadleśniczy Waldemar Pązik i pracownica Nadleśnictwa Przedbórz Kinga Barczyńska. Jak zwykle bardzo ciepło przyjął wszystkich w Bysiowie gospodarz tego leśnictwa Grzegorz Brodzik.

Warto dodać, że aktualnie wyjazdy Fundacji są możliwe dzięki współpracy z Lasami Państwowymi i Specjalnymi Ośrodkami Szkolno - Wychowawczymi w Radomsku i Bełchatowie. Na Facebooku można obejrzeć więcej zdjęć i filmiki z piątkowych zajęć:

(https://www.facebook.com/Fundacja-Przyjazna-Planeta-223955658041669 ). Na stronie TVP Łódź jest też reportaż, a na stronie Dziennika Łódzkiego - relacja Moniki Kulki z wyjazdu "Leczymy Lasem". Warto zajrzeć. Być może inne osoby, które mają dzieci niepełnosprawne umysłowo lub inne szkoły specjalne zechcą wykorzystać pomysł terapii w lesie. https://lodz.tvp.pl/48401469/radomsko-wykorzystuja-do-terapii-uzdrawiajaca-moc-lasu-to-dziala?fbclid=IwAR1XJZWXIhl8ZNzeLeMxi4YxOVJcAYP43rpgOyuTeUwfkQZJun9YCW_HOH8

https://radomsko.naszemiasto.pl/leczymy-lasem-fundacja-przyjazna-planeta-z-radomska-wraca-z/ar/c14-7742429?fbclid=IwAR3fv7LAixUvk5Us1suAYtrVTr2gniDzNba04UwBdP4H9Fs8k7aabNOTv9I

Fot. Monika Karasek i Dorota Wolska.Wyjazd terapeutyczny 05.06.2020 r.