W Nadleśnictwie Bełchatów

Po raz pierwszy w tym roku odwiedziliśmy Łuszczanowice w Nadleśnictwie Bełchatów. Miało padać, a była przepiękna, słoneczna pogoda. To już 16 wyjazd terapeutyczny w tym roku szkolnym, a 35 od początku programu "Leczymy Lasem".

Na początku zabieraliśmy na jeden wyjazd po kilkanaście dzieciaków. Odkąd jeździ z nami więcej rodziców grupa wyjazdowa liczy nawet do 25 niepełnosprawnych uczestników. Tak było w ostatni piątek 10 maja 2019, kiedy jak zwykle zajęcia na początku prowadziły terapeutki z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Radomsku: Barbara Braszczyńska, Kamila Klekowska, Joanna Nitecka i Anna Szwedzik. Były ćwiczenia ruchowe, zawody, spacer po lecie. Panie (psycholog i neurologopeda) pracowały nad rozwijaniem motoryki dużej i ogólnej sprawności fizycznej uczestników, ćwiczyły z nimi umiejętność grupowania elementów według podanej kategorii (kulki, szyszki itp.). Po spacerze przyszedł czas na przepyszne kiełbaski z grilla, które zapewniło Nadleśnictwo Bełchatów. Pan leśniczy Szymon Zięba był z nami cały czas, odpowiadał na wszelkie pytania, dotyczące okolicznego rezerwatu, a nawet brał udział w zajęciach.

Drugą część zajęć poprowadziły nauczycielki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Radomsku: Barbara Kowalczyk i Magdalena Szydziak - Grunt. Dzieci wzięły udział w grze terenowej i rozwiązywały leśne zagadki. Pomagał im mocno pan leśniczy, który na koniec w nagrodę zaprosił wszystkich do karmienia rybek w pobliskim stawie. W tej części terapii wzięły też udział cztery panie z SOSW w Bełchatowie, które chciały zobaczyć, na czym polega nasz program "Leczymy Lasem". Pani dyrektor Małgorzata Stemplewska chce podpisać z Fundacją porozumienie i prowadzić podobne zajęcia z dziećmi z powiatu bełchatowskiego. W kolejnym wyjeździe oprócz dzieci z okolic Radomska wezmą też udział podopieczni z SOSW w Bełchatowie.

Przypominamy, że partnerem Fundacji w realizacji programu "Leczymy Lasem" są Lasy Państwowe.