W Nadleśnictwie Bełchatów

Pierwszy raz na terapię w lesie dzieci niepełnosprawne z Fundacji Przyjazna Planeta pojechały do Łuszczanowic w Nadleśnictwie Bełchatów. I jak to zwykle w Lasach Państwowych było rewelacyjnie. To nie tylko dlatego, że terapia w naturalnym środowisku wszystkim bardzo odpowiada i daje dobre efekty terapeutyczne. Także z tego powodu, że leśnicy, to bardzo fajni i pomocni ludzie.

Program "Leczymy lasem" Fundacja Przyjazna Planeta realizuje od września ubiegłego roku. Od tamtej pory ze swoimi podopiecznymi była już blisko 30 razy na terapii w lesie. Za każdym razem pomagają jej w tym terapeutki z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Radomsku oraz nauczycielki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Radomsku. Ogromną rolę w realizacji programu odgrywają również pracownicy nadleśnictw, którzy chętnie przyjmują dzieciaki na swoim terenie. Udostępniają swoje wiaty, sale i ścieżki edukacyjne. Przygotowują ogniska, grille.

W piątek 9 listopada 2018 roku dzieciaki nie tylko po raz pierwszy odwiedziły bełchatowskie lasy, ale także zobaczyły z bliska wiatraki na Górze Kamieńsk.